SCM7


SCM7 Wiśnia fornir

ATC SCM7 otwiera katalog kolumn głośnikowych Brytyjskiej manufaktury i chodź jest to podstawowy i najtańszy model w ofercie, to stanowi pewnego rodzaju prolog do profesjonalnej reprodukcji dźwięku na najwyższym poziomie.

SCM7 to kolumna podstawkowa, bardzo solidny monitor w zwartej konstrukcji zamkniętej. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość ustawienia kolumny blisko ściany oraz montaż na półce czy w regale. Solidność konstrukcji nie powoduje zbędnego dudnienia niskich częstotliwości a jedynie wybrzmiewanie basu sprężystego o odpowiednim natężeniu.

Głośnik SCM7 został wyposażony w odmłodzoną jedwabną kopułkę wysoko-tonową 25mm oraz 125mm przetwornik nisko-tonowy. Fundament dźwięku kolumn ATC stanowią najwyższej klasy przetworniki, które to od początku do końca projektowane oraz produkowane są przez tych samych inżynierów ATC.
W kolumnie SCM7 wyliczono obciążenie na poziomie 84db co stanowi dla wzmacniacza nieco większe wyzwanie w zakresie swobody prowadzenia kolumn, jednak takie rozwiązanie zapewnia bardzo niskie zniekształcenia dźwięku co ostatecznie przekłada się na ogromną korzyść dla słuchacza. O jakości przetworników mówi też waga gdzie zazwyczaj stanowi ona ok 80% masy całkowitej kolumny pozostawiając tym samym pozostałą część na obudowę, zwrotnicę i komponenty połączeniowe. Każdy z przetworników przed montażem w obudowie przechodzi testy wytrzymałościowe o dużym napięciu, znacznie większym niż jesteśmy w stanie uzyskać podczas normalnego odsłuchu. Taka kontrola techniczna daje nam dużo większą pewność że wymarzony zakup kolumn jest inwestycją długoterminową.

SCM7 Wiśnia fornir z maskownicą SCM7 Czarny fornir z maskownicą SCM7 Czarny fornirSCM7 Biały SatynowySCM7 Czarny SatynowyJak dopasować wzmacniacz do kolumn ATC SCM7?
Krąży wiele teorii mówiących o ogromnych wymaganiach co do napędzenia tych że monitorów, jednak nie dajmy się zwariować! SCM7 lubią dostać trochę prądu, w zasadzie im więcej tym lepiej, jednak całkiem satysfakcjonujący poziom można uzyskać z wydajnego tranzystora na poziomie 50W na kanał. Naturalnie zalecamy nieco lepsze wzmacniacze, jeśli jednak chcesz rozpocząć swoją przygodę z kolumnami ATC nie musisz posiadać olbrzymiego pieca.

Kolumna SCM7 produkowana jest w naturalnych fornirach wiśnia i czarny oraz w wykończeniach satynowych; białym i czarnym.
Jeśli jesteś zainteresowany specyficznym wykończeniem w stylu „czerwone ferrari” lub innym nietypowym… na indywidualne życzenie, istnieje taka możliwość. Firma ATC realizuje takie zamówienia za odpowiednią dopłatą.

Dostępne wykończenia:
Wykończenie - Czarny
Wykończenie - WiśniaWykończenie - Biały SatynowyWykończenie - Czarny Satynowy

 

Specyfikacja:

 • Przetworniki: miękka, jedwabna kopułka wysoko tonowa 25mm z magnesem neodymowym,  głośnik nisko/średnio tonowy 125mm SC
 • Pasmo przenoszenia (-6db):  60Hz-22kHz
 • Dyspersja: ±80° w poziomie, ±10° w pionie
 • Impedancja: 8 omów
 • Efektywność: 84db
 • Maksymalny SPL: 103dB
 • Częstotliwość podziału: 2,5 kHz
 • Rekomendowana moc wzmacniacza: 75-300 W
 • Złącza: podwójne, bananowe
 • Maskownica: metalowa, montowana na magnesie
 • Wymiary (wys. x szer. x głęb.): 300 x 174 x 215 mm
 • Waga: 7,5 kg/sztuka

Gwarancja: 6 lat.

 

 

 

 

Cena katalogowa: 4.690PLN/para

scm7_styl

Rekomendowana elektronika:

SIACD

SIACD

SIA2-150

SIA2-150

P1

P1

CA2

CA2

CDA2

CDA2

 

 

 

Jeśli masz pytania dotyczące sposobów adaptacji kolumny SCM 7 skontaktuj się z nami.

Udostępnij treść: