SCM40


ATC SCM40 Wiśnia

ATC SCM40 jest pierwszym w katalogu modelem podłogowym (konstrukcja trójdrożna) i zarazem pierwszą kolumną w ofercie wyposażoną w przetwornik średnio-tonowy 75mm stanowiący fundament, wizytówkę i w kolejnych profesjonalnych seriach technologiczny wierzchołek góry w zakresie reprodukcji wybrzmiewania fortepianu i wokali. Konstrukcja ta była wielokrotnie kopiowana przez wielu producentów, jednak do chwili obecnej nikt nie doszedł tak wysoko.

Matka natura dała nam wspaniały zmysł słuchu. To on daje nam możliwość podziwiać wspaniałe osiągnięcia Billygo Woodmana – konstruktora prawdziwych kolumn ATC.

Najnowszą SCM40 MK2 wyposażono również w odmłodzona miękką kopułkę tekstylną 25mm a całość dostrojono pod kątem świetnej lokalizacji dźwięków oraz niesamowitego rozciągnięcia średnicy – znakomita długość dźwięku. Dzięki konstrukcji zamkniętej SCM40 można postawić blisko ściany i tym samym zaadoptować kolumnę również do mniejszych pomieszczeń.

Konstrukcja SCM40 zbiera wiele nagród i maksymalną ilość gwiazdek wśród światowych recenzji za naturalny dźwięk pozbawiony podbarwień. 40ka jest pewnego rodzaju namiastką profesjonalnych kolumn ATC wykorzystywanych w studiach nagrań otwierając tym samym oblicze wspaniałego dźwięku
na najwyższym poziomie.

ATC SH25-76 głośnik wysokotonowy ATC SM75-150 - legendarny głośnik średniotonowy ATC SB50-164 SC - głośnik basowy

Jak dopasować wzmacniacz do SCM40?

40ka jest wymagającą kolumną, obnaża wszelkie niedoskonałości w torze sygnału a z drugiej strony pokazuje fantastyczny dźwięk również z kiepskiej jakości źródeł. Zalecamy wzmacniacze wydajne prądowo czego przykładem jest integra ATC SIA2-150, jednak nie jest to warunek konieczny, chodź dopasowanie wydajności oraz barwy brzmienia zasługuje na najwyższą ocenę. Wybierając wzmacniacz zwróć uwagę na wydajność prądową, nie symboliczne waty na papierze. Nie zawsze te dwa parametry idą z sobą w parze.

SCM40 Wiśnia fornirSCM40 Czarny fornirSCM40 Biały SatynowySCM40 Czarny SatynowySCM40 to zupełnie nowy wymiar dźwięku!

Decydując się na posiadanie kolumn SCM40 wchodzisz w pewnego rodzaju spektakl muzyczny, w którym pierwsze skrzypce odgrywa neutralność a większość z tego co do tej pory słyszałeś w domu odchodzi w niepamięć.

 

Kolumna SCM40 produkowana jest w naturalnych fornirach wiśnia i czarny oraz w wykończeniach satynowych; białym i czarnym.

Jeśli jesteś zainteresowany specyficznym wykończeniem w stylu „czerwone ferrari” lub innym nietypowym… na indywidualne życzenie, istnieje taka możliwość. Firma ATC realizuje takie zamówienia za odpowiednią dopłatą.

Dostępne wykończenia:
Czarny
WiśniaBiały SatynowyCzarny Satynowy

 

Specyfikacja:

 • Przetworniki: 25mm jedwabna kopułka wysoko tonowa z magnesem neodymowym, legendarna miękka kopułka średnio tonowa 75mm, głośnik basowy 164mm SC
 • Pasmo przenoszenia (-6db):  48Hz-22kHz
 • Dyspersja: ±80° w poziomie, ±10° w pionie
 • Impedancja: 8 omów
 • Efektywność: 85db
 • Maksymalny SPL: 112dB
 • Częstotliwość podziału: 380Hz & 3.5kHz
 • Rekomendowana moc wzmacniacza: 75-300 W
 • Złącza: potrójne, bananowe
 • Maskownica: metalowa, montowana na magnesie
 • Wymiary (wys. x szer. x głęb.): 980x370x305mm
 • Waga: 31 kg/sztuka

Gwarancja: 6 lat.

 

 

 

 

Cena katalogowa: 20.990 PLN/para

 

scm40_styl
Rekomendowana elektronika:

SIACD

SIACD

SIA2-150

SIA2-150

P1

P1

CA2

CA2

CDA2

CDA2

 

 

 

 

Jeśli masz pytania dotyczące sposobów adaptacji kolumny SCM 40 skontaktuj się z nami.

Udostępnij treść: